První polovina tohoto týdne se teplotně ponese v nadprůměrných hodnotách, od středních poloh se ale zároveň dočkáme sněhu. V noci pak teploty klesnou až pod bor mrazu. Ukazuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:
Oblačno až zataženo, v jihovýchodní polovině území zpočátku až polojasno. Na severu a západě Čech místy občasný déšť, večer od západu déšť na většině území, později v Čechách nad 1000 m sněžení.

Nejnižší noční teploty 13 až 8 °C, na východě Čech a na Moravě 7 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na západě Čech kolem 9 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C, na severozápadě a severu kolem 5 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s zpočátku s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na úterý:
Proměnlivá oblačnost, místy, zejména na horách přeháňky, nad 600 m sněhové. Na Moravě a ve Slezsku v noci zpočátku až zataženo a místy občasný déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na jihovýchodě až 10 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na středu:
Oblačno až zataženo, od západu na většině území přeháňky, v polohách nad 600 m sněhové, na horách četnější. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na jihovýchodě až 9 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. 

Témata:

Počasí | sníh | stars24.cz

Vstoupit do diskuse