Ačkoliv dlouhodobé předpovědi počasí slibovali na zimu nezvykle vysoké teploty, příchod jara se zatím nekoná. Tento týden se přižene mráz i sněžení. Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:
Oblačno až zataženo, místy přeháňky, na severu a severovýchodě četnější a nad 900 m smíšené nebo sněhové. Na Šumavě ráno a večer déšť, nad 1100 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v noci až 20 m/s a na horách kolem 25 m/s (90 km/h).

Předpověď na úterý:
Zpočátku zataženo, déšť, v polohách nad 700 m sněžení. Během dne od severozápadu oblačno a místy přeháňky, postupně nad 300 m smíšené nebo sněhové. Od vyšších poloh postupně místy tvorba sněhových jazyků. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, během odpoledne od severozápadu ochlazování. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na středu:
Zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Postupně ustávaní srážek a ubývání oblačnosti, večer místy až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Čerstvý severozápadní až severní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude postupně slábnout.

Předpověď na čtvrtek:
Zpočátku polojasno až jasno, od severu přibývání oblačnosti a na severu a severovýchodě místy sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m i smíšené. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pátek:
Oblačno až zataženo, v severní polovině území místy déšť, nad 500 m sněžení. Nejnižší noční teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s. 

Témata:

Počasí | sníh | stars24.cz

Vstoupit do diskuse