Česko si následující dny z hlediska počasí pořádně užije. Objeví se ledovka, silný vítr i sněhové jazyky!

V úterý bude oblačno až zataženo, místy déšť, zpočátku ojediněle i mrznoucí, v polohách nad 800 m se objeví sněžení. Zpočátku hrozí i mrznoucí mlhy.

Později odpoledne a večer dojde k protrhávání oblačnosti a místy se objeví přeháňky, zejména na horách, v polohách nad 500 m sněhové. Nejvyšší denní teploty přesto vyrostou na 3 až 7 °C, v Čechách místy až na 9 °C.

Přes den bude vát čerstvý jihozápadní až západní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (50 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Na Moravě vítr jen mírný 2 až 5 m/s.

Ve středu středu bude proměnlivá oblačnost, objeví se četné sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m i smíšené nebo dešťové. Na horách na severu i trvalejší sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C.

Mírný, během dne přechodně čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na Moravě zpočátku vítr místy slabý jihozápadní do 4 m/s. Na horách ojediněle hrozí tvorba sněhových jazyků.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno a ojediněle mlhy, i mrznoucí. Místy se objeví déšť nebo přeháňky, zpočátku v polohách nad 400 m, postupně od západu nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové.

Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s.

Témata:

Počasí | mráz | stars24.cz

Vstoupit do diskuse