Předpověď počasí na Vánoce? Meteorologové vše změnili, Čechy nepotěší!

Vánoce u Karolíny Mašlíkové

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

22. prosince 2019 6:00 | Aktualizováno: 23. prosince 2019 0:32

Příští týden bude v Česku panovat teplé a deštivé počasí. Sněhu se ale nedočkáme ani v následujících týdnech. Na své si tak možná přijdou pouze lyžaři na horách.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu má být příští týden přes den v průměru pět stupňů nad nulou a jinak tomu nebude ani v následujících dvou týdnech. V polovině ledna by se mělo ochladit. Nejvíce srážek v období od 23. prosince do 19. ledna spadne právě o vánočních svátcích. Vyplývá to z měsíčního výhledu a týdenní předpovědi počasí, které meteorologové dnes zveřejnili na webu.

"Období příštích čtyř týdnů jako celek bude teplotně průměrné až mírně nadprůměrné. Srážkově očekáváme období jako celek průměrné," uvedli meteorologové.

Týdenní průměry nejvyšších denních teplot by se podle nich měly do 12. ledna pohybovat většinou kolem čtyř stupňů Celsia, další týden by měl být už teplotně normální s průměrným jedním stupněm nad nulou. "Jsou však pravděpodobné krátkodobější výkyvy do nižších i do vyšších teplot," doplnili meteorologové.

Podle týdenní předpovědi bude o vánočních svátcích přes den mezi dvěma až sedmi stupni Celsia a mrznout nebude ani v noci. Po všechny tři sváteční dny meteorologové navíc očekávají oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. V polohách nad 700 metrů na mořem budou srážky smíšené nebo sněhové.

Témata: Počasí Vánoce