První předpověď počasí NA CELOU ZIMU! Bude vůbec sníh?

Zima

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

15. prosince 2019 6:00 | Aktualizováno: 15. prosince 2019 22:37

Česko se příští týden dočká oteplení, které vydrží i přes Vánoce. Jak ukazuje podrobná předpověď počasí na celou zimu, se sněhem se už letos moc nepočítá. Bude příští rok lepší?

Následující týden se ponese v podobném teplotním duchu jako poslední dny. Teploty během noci nebudou klesat pod bod mrazu a přes den se udrží výrazně nad nulou. 

Podle serveru AccuWeather se i během vánočního týdne dočkáme teplot kolem 7 stupňů. Naopak poslední prosincový týden se ochladí a denní teploty se budou pohybovat kolem nuly. Rovněž se dočkáme větších mrazů a hustějšího sněžení.

To by mělo vydržet i v prvním lednovém týdnu, poté se ale opět oteplí. Teploty během dne vystoupají a na 4 stupně a ačkoliv budou v noci nadále klesat do mínusu, mělo by být jasné až polojasné počasí.

To vydrží až do poloviny ledna, kdy se začne zatahovat. V posledním lednovém týdnu se opět přižene hustější sněžení a nižší teploty, které ale na přelomu ledna a února opět stoupnou. A to až na 7 stupňů.

První dva únorové týdne se budou denní teploty pohybovat kolem 4 až 7 stupňů a přižene se déšť. Výraznějšího sněžení a ochlazení se pak opět dočkáme od poloviny měsíce, nevydrží ale dlouho. Poslední únorový týden se opět vyčasí.

Přelom února a března by pak měl výrazně teplejší. Ačkoliv se přiženou deště a přeháňky, teploty by měly vystoupat až k téměř deseti stupňům.

Témata: Počasí