Česká republika má před sebou teplý víkend, během kterého by teploty neměly klesnout pod bod mrazu, naopak v průběhu dne vyšplhají až na 15 stupňů. Zatímco podobné teploty ale vydrží v části země i v příštím týdnu, druhá polovina Česka opět zažije mrazy.

V sobotu bude zataženo až oblačno a jen místy se objeví občasný déšť. Nejnižší noční teploty vyrostou na 10 až 6 °C, nejvyšší denní teploty na 10 až 14 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku místy i polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou na 9 až 5 °C, na západě Čech dokonce na 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 11 až 15 °C, na západě pouze na 9 °C. 

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy se ukáže občasný déšť a ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty překvapivě  vyrostou a 10 až 6 °C, na západě Čech ale pouze na 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 6 až 11 °C, na severovýchodě vyrostou na 11 až 15 °C.

V úterý bude zataženo až oblačno, a nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C, na západě až na -1 °C. Nejvyšší denní teploty pak dosáhnou jen 5 až 9 °C, na východě ale vyrostou až na 13 °C. 

Podobně na tom bude počasí do konce týdne. Jak ukazuje výhled Českého hydrometeorologického ústavu, bude oblačno až zataženo, přechodně i polojasno. Nejnižší noční teploty vyrostou na 7 až 3 °C, na západě ale spadnou na 1 °C. Nejvyšší denní teploty porostou na 5 až 10 °C, na východě ale až na 13 °C.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse