Počasí slibuje v příštích dnech překvapivé oteplení. Rtuť teploměru by o víkendu mohla vyšplhat až na 15 stupňů. Vyplývá to z předpovědi, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď na pátek:
Zataženo až oblačno, ojediněle slabý déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy. Ojediněle i polojasno. Večer na západě Čech místy déšť. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, v jihozápadní polovině Čech až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na jihozápadě a západě Čech 6 až 10 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, na západě Čech a severovýchodě Moravy a Slezska vítr mírný 2 až 5 m/s.

Předpověď na sobotu:
Zataženo až oblačno, od západu místy občasný déšť. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na západě Čech kolem 3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na západě kolem 9 °C. V Čechách slabý proměnlivý, na ostatním území mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli:
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, v západní polovině Čech kolem 3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na západě kolem 9 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s. V západní polovině Čech a na severovýchodě Moravy a Slezska vítr mírný 2 až 5 m/s.

Předpověď na pondělí:
Zataženo až oblačno, ojediněle déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na západě kolem 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. 

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse