Příští týden bude v Česku převážně zataženo a na většině území se objeví déšť. V polovině týdne se k němu přidá i sněžení, které se tentokrát už nebude týkat pouze vyšších poloh. Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď na pondělí:
Mlhy, zpočátku i mrznoucí, nebo zataženo nízkou oblačností s ojedinělým mrholením, která se může místy udržet po celý den. Jinak jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na západě kolem 5 °C. Slabý, během dne postupně vítr mírný jihovýchodní až jižní 2 až 6 m/s.

V noci a ráno se zejména v Čechách může při mrznoucích mlhách na komunikacích ojediněle vytvářet námraza.

Předpověď na úterý:
Zataženo až oblačno, ojediněle mrholení. Odpoledne a večer postupně na většině území déšť, na severozápadě déšť jen ojediněle. Později večer v Čechách nad 800 m i sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na Moravě a ve Slezsku 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na Moravě a ve Slezsku 7 až 11 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní až severozápadní.

Předpověď na středu:
Zataženo, na většině území déšť, v Čechách nad 700 m, postupně nad 400 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C, na Moravě a ve Slezsku 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na Moravě a ve Slezsku 5 až 9 °C. Mírný severozápadní nebo severní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek:
Většinou zataženo, zpočátku na většině území déšť nebo déšť se sněhem, v Čechách nad 400 m i sněžení. Odpoledne od západu ustávání srážek. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severozápadní nebo severní 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Zataženo až oblačno, místy déšť, na horách zpočátku i sněžení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty v pátek +2 až -2 °C, v dalších dnech 7 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty v pátek 4 až 8 °C, v dalších dnech 8 až 12 °C.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse