O víkendu se do Česka vrátí mrazy. Místy hrozí náledí a teploty v noci klesnou pod nulu. Během dne se může objevit ve vyšších polohách i sníh. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Zataženo až oblačno, ojediněle mlhy a mrholení, na východě přechodně polojasno. Později večer od jihu místy déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na západě kolem 7 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s, místy, zejména na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech vítr jen slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na sobotu:
Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, v Čechách postupně v polohách nad 800 m i srážky sněhové. Odpoledne a večer ustávání srážek a postupně místy polojasno. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, na jižní Moravě 10 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 5 až 9 °C, na Moravě a ve Slezsku 8 až 12 °C. Mírný jihovýchodní, postupně jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout.

Předpověď na neděli:
Polojasno až oblačno, ráno místy mlhy, i mrznoucí. Na východě zataženo s občasným deštěm. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na východě kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Zpočátku slabý proměnlivý, postupně mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s. V noci v Čechách ojediněle tvorba náledí.

Předpověď na pondělí:
Většinou zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, místy mrholení. Místy přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při malé oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, při malé oblačnosti až 10 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, během dne postupně vítr mírný jihovýchodní až jižní 2 až 6 m/s.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse