Pro konec října nezvykle teplé počasí trvá už sedm dní, teplotní rekordy včera padly na 36 ze 154 stanic měřících alespoň 30 let. Na dvou místech teploměr ukázal víc než 23 stupňů Celsia. Dnes se podle předpovědi ochladí.

Stanic měřících 30 a více let je celkově 154 a na 36 z nich byl překonán nebo vyrovnán extrém pro včerejší den, pro 27. říjen, což je víc než pětina.

Nejvýše se včera teplota dostala v Českých Budějovicích - Rožnově, kde teploměr ukázal 23,7 stupně. O desetinu stupně tak zde bylo překonáno dosavadní maximum z roku 2006.

Opět padl rekord také v Osoblaze na Bruntálsku, kde 23,2 stupně Celsia přepsalo šest let starou hodnotu 21,7 stupně. Třetí nejteplejší byla Čáslav - Nové Město, ale 22,7 stupně dosavadní rekord pro dnešní den z roku 2006 nepřevýšilo.

Včerejškem ale teplé dny skončily a teploty přes den podle předpovědi spadnou o víc než deset stupňů. Do Česka přichází studená fronta z Německa a Polska a přinese studený vzduch od severozápadu.

V pondělí tak meteorologové očekávají přes den maximálně osm až 12 stupňů Celsia, v dalších dnech už by se teploty neměly dostat nad deset stupňů. V noci může od středy mrznout.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse