Nadcházející víkend bude z hlediska počasí silně proměnlivý. Dočkáme se chladných nocí, teplých dní, a zakončí jej vichřice.

Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Ta ukazuje, že o víkendu nás čeká počasí se 7 i 21 stupni.

Předpověď na pátek:
Oblačno až zataženo, během dne zejména na jihu až polojasno. Zpočátku v severozápadní polovině území občas déšť, jinde jen ojediněle. Později odpoledne a večer zejména v Čechách místy přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na západě Čech kolem 17 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, v Krušných horách kolem 12 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:
Oblačno až polojasno, na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky. V jihovýchodní polovině území zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s, během dne přechodně 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli:
Oblačno až polojasno, v severní polovině území místy až zataženo, ojediněle přeháňky. Večer v Čechách od severozápadu přibývání oblačnosti, později místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s večer v Čechách částečně zesílí.

Předpověď na pondělí:
Převážně oblačno, od severozápadu postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Večer ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na jihovýchodě až 21 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní až jihozápadní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h). 

Loading...

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse