Po teplém konci září se teploty příští týden prudce propadnou. Během dne se ochladí až o 10 stupňů.

Počasí na začátku října se řadě Čechů líbit nebude. Teploty nad hranici 20 stupňů zmizí a propadnou se postupně na pouhých 12 stupňů! Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

O víkendu se teploty ještě udrží kolem 21 stupňů. V sobotu bude oblačno až zataženo a místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky, zejména na horách. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 17 až 21 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, na severu a severovýchodě místy až zataženo, ojediněle se opět ukáží přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty se udrží na 17 až 21 °C.

V pondělí bude oblačno, místy se ukáže déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty ale přesto vyrostou na 14 až 10 °C a nejvyšší denní teploty na 17 až 21 °C.

Po zbytek týdne ale bude oblačno a objeví se déšť nebo přeháňky. Na frontách bude až zataženo a srážky budou četnější. Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty se pak propadnou na 12 až 16 °C.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse