Do Česka přijde tento týden prudké ochlazení. Teploty během dne klesnou na 11 stupňů, v noci dosáhnout i na pouhý jeden stupeň. Meteorologové od poloviny týdne očekávají i přízemní mrazíky, na horách by měl dokonce napadnout první sníh.

Předpověď počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, nevěstí na tento týden nic dobrého. V Česku se prudce ochladí a teploty klesnou téměř k nule.

Předpověď na pondělí:
Zpočátku jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Na severu a postupně i jinde zataženo až oblačno. Na severu místy s deštěm nebo přeháňkami, srážky se během dne rozšíří na severní polovinu území. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 °C, na jihu a jihovýchodě až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C, na Šumavě až 18 °C. Slabý, přes den mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na úterý:
Zpočátku velká, postupně od severozápadu proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na jihovýchodě až 21 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na středu:
Oblačno až polojasno a na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky, na severu nad 1 200 m i smíšené. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, k večeru bude slábnout.

Předpověď na čtvrtek:
Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, na severu nad 1 200 m i smíšené. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek:
Skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:
Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C a místy přízemní mrazíky, postupně 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C, postupně 20 až 25 °C. 

Loading...

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse