Během víkendu se v Česku zatáhne a ochladí se. Teploty jen stěží vystoupají nad 20 stupňů, naopak se budou pohybovat kolem 15, v noci i kolem 7 stupňů. Příští týden se ale překvapivě rapidně oteplí.

Zahraniční předpovědi počasí nenaznačovaly, že by Česko čekalo přehnaně teplé září. Jak ale ukazuje aktuální výhled Českého hydrometeorologického ústavu, počasí se ještě zlepší. A z víkendových 15 stupňů může příští týden vystoupat až na 25.

Předpověď na sobotu:
Oblačno až zataženo, v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku na většině území déšť, zpočátku i trvalejší. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, při déletrvajícím dešti kolem 14 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na neděli:
Oblačno až zataženo, zpočátku místy, během dne na většině území přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, při déletrvajícím dešti kolem 14 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na pondělí:
Většinou zataženo s deštěm, místy i trvalým a vydatným, zejména na východě. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, při trvalejším dešti kolem 12 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s. 

Předpověď na úterý:
Zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, zejména na severovýchodě. Během dne od jihozápadu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:
Většinou polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 11 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty ve středu 17 až 21 °C, v dalších dnech 20 až 24 °C.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse