Počasí se mělo podle původních předpovědí v srpnu rozloučit stylově na vlnách tropických teplot. Nová předpověď ale ukazuje, že se ochladí dříve, než se čekalo. Už o víkendu se totiž počasí zkazí.

Právě blížící se víkend měl být posledním tropickým v tomto roce. Nová předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu ale ukazuje, že na tom Česko bude hůře, než se myslelo. Navzdory teplému týdnu se ochladí dříve, navíc se přiženou deště a další bouřky.

Předpověď na úterý:
Polojasno až oblačno, ráno ojediněle mlhy. Zpočátku ojediněle, odpoledne místy přeháňky nebo bouřky. Bouřky mohou být ojediněle i silné, doprovázené přívalovými srážkami. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horáchkolem 22 °C. Slabý, během dne přechodně mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na středu:
Polojasno až skoro jasno. Během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky, na východě až oblačno a srážky místy. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný jižní 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na čtvrtek:
Zpočátku polojasno až skoro jasno. Postupně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek:
Oblačno až polojasno, přechodně až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na jihovýchodě až 30 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu:
Polojasno až skoro jasno. Během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky, na východě až oblačno a srážky místy. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:
Zpočátku polojasno, postupně od západu oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku místy i bouřky. Nejnižší noční teploty zpočátku 18 až 14 °C, postupně 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 24 až 28 °C, na jihovýchodě až 30 °C,
postupně 17 až 22 °C.

Témata:

Počasí | Déšť | stars24.cz

Vstoupit do diskuse