Zřejmě poslední teplý týden má Česko před sebou. Teploty během něj překročí tropickou hranici 30 stupňů, pak se počasí zkazí a ochladí se. Dlouhodobé předpovědi navíc neukazují, že by se letos tropy měly ještě vrátit.

Česko má dnes před sebou jeden z posledních tropických dní. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 28 až 32 °C. Obdobné teploty nás na některých místech Česka čekají i v pondělí.

Nejvyšší denní teploty v Čechách dosáhnou na 21 až 26 °C, na Moravě a ve Slezsku na 26 až 31 °C. Půjde zřejmě o jeden z posledních, ne-li úplně poslední tropický týden letošního léta. Nejvyšší denní teploty v úterý totiž spadnou na 20 až 25 °C a ve středu až na 19 °C.

"Předpokládáme, že období od 19. srpna do 15. září 2019 bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné," uvedli meteorologové. V příštím týdnu se minimální noční teploty budou nejprve pohybovat od 19 do 15 stupňů, postupně od 14 do deseti stupňů. Odpolední maxima vystoupí ke třicítce, uprostřed týdne lze ale očekávat jen 24 stupňů Celsia.

Nejchladnější by měl podle ČHMÚ být týden od 2. do 8. září. Týdenní průměr nejnižších nočních teplot bude kolem devíti stupňů, týdenní průměr nejvyšších denních teplot pak kolem 21 stupňů.

Teploty v dalších týdnech by už tropických hodnot dosahovat neměly. Naopak se nepředpokládá, že by se k 30 stupňům vůbec přiblížily, jak ukazují dlouhodobé předpovědi.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse