Byla jen malá šance, že se toho ještě letos dočkáme, nakonec se ale minimálně ještě jednou oteplí. Podle meteorologů totiž Česko čeká tropický víkend. Dlouho ale letní počasí nevydrží.

V příštích dnech budou teploty pozvolna klesat, a to zejména v noci. Zatímco v pondělí ještě část Česka trápily tropy, poté se přihnaly bouřky, jak informoval stars24.cz, a teploty klesly až na 20 stupňů napříč celým územím.

A v nadcházejících dnech nás nečeká o nic lepší počasí, naopak, po ránu hrozí mlhy a během dne teploty klesnou až na 18 stupňů. Následně se prudce ochladí.

Teploty klesnou až ke studeným 7 stupňům, tedy nejníže za několik posledních týdnů. O moc výše ale do konce týdne stoupat nebudou, například v sobotu by měly dosáhnout nejméně 9 stupňů.

"Pozvolný pokles teplot bude pokračovat až do konce srpna, přičemž se teploty budou pohybovat kolem dlouhodobého normálu nebo i slabě pod ním," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Přesto o víkendu přijde zvrat. V sobotu se oteplí až na 28 stupňů, a v neděli se dokonce vrátí tropy. Podle meteorologů by mělo být až 31 stupňů během dne a až 18 v noci.

Čeká nás tedy téměř tropická noc a den pravděpodobně vhodný ke koupání. Vysoké teploty se ale neudrží dlouho, od pondělí totiž začnou klesat a spadnou až na 22 stupňů.

Témata:

Počasí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse