Česko by si o víkendu mělo po dlouhé době užít několik tropických dní. Teploty podle předpovědi počasí sice vystoupají nad 30 stupňů, zároveň ale hrozí přeháňky a bouřky!

Dnes bude převážně polojasno, během dne se mohou ojediněle objevit přeháňky nebo bouřky. Ráno se v Čechách objevily mlhy, a tento týden tomu tak nebylo naposledy. Přesto dnes nejvyšší denní teploty vystoupají na 21 až 25 °C.

I v úterý se mohou po ránu objevit mlhy, během dne pak ojediněle i přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 13 až 9 °C, nejvyšší denní teploty na 20 až 24 °C.

Ve středu bude polojasno až oblačno a přeháňky se objeví pouze na horách na severu a severovýchodě. Nejnižší noční teploty se udrží na 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty mírně vzrostou na 21 až 25 °C. 

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno a během dne se mohou v Čechách objevit přeháňky nebo bouřky, na jihozápadě budou srážky četnější. Nejnižší noční teploty ale stoupnou na 14 až 10 °C a denní teploty dokonce na 24 až 28 °C. 

V pátek se mírně vyjasní. Objeví se ale opět přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty nadále porostou na 15 až 11 °C, nejvyšší denní teploty pak na 26 až 30 °C. 

Během víkendu bude polojasno až oblačno, ojediněle se opět objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty ale vzrostou na 18 až 13 °C, nejvyšší denní teploty pak dokonce 27 až 32 °C.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse