Letošní prázdniny na tropické dny nebudou příliš bohaté. Do konce měsíce se podle meteorologů teplého počasí už nedočkáme, a ani srpen nebude o moc lepší!

Červenec podle meteorologů nebude přehnaně teplý, naopak. Průměry denních maximálních teplot nedosáhnou ani 30 stupňů Celsia!

Od poloviny července dosáhnou zhruba 24 stupňů, ani to ale nebude na koupání. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se oteplí až na začátku srpna, ale také nijak markantně.

Teploty na přelomu měsíce a v prvním srpnovém týdnu porostou jen pozvolna, a to na zhruba 26 stupňů Celsia. Navíc se mohou průběžně objevovat srážky.

Tepleji ale nebude ani v dalších srpnových týdnech. Do poloviny srpna denní teploty dosáhnou zhruba na 26 stupňů Celsia, během noci se budou pohybovat kolem 12 až 15 stupni.

Od poloviny srpna se navíc citelně ochladí. Podle dlouhodobé předpovědi teploty až na 20 stupňů. K oteplení by mohlo dojít na začátku poslední dekády, kdy by se mohly objevit tropy, ale pouze krátkodobé.

V závěru srpna se naopak dočkáme dalšího ochlazení. Teploty v noci klesnou pod 10 stupňů, během dne i pod 20 stupňů Celsia.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse