Poslední červnový týden přinese nadprůměrné teploty. Spíš tepleji než obvykle bude i v prvních třech týdnech prázdnin. Množství srážek v přeháňkách a bouřkách se bude mezi různými místy značně lišit, jejich úhrn by měl být blízko dlouhodobému průměru. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Velmi teplé počasí, které v Česku panuje od začátku června, bude pokračovat i v posledním červnovém týdnu, kdy se opět očekávají výrazně nadprůměrné teploty, uvedli meteorologové.

Předpověď na pondělí slibuje jasno až polojasno. Ráno na jihu a jihozápadě ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty v Čechách 14 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Slabý severovýchodní až východní vítr do 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný severovýchodní 3 až 7 m/s, večer bude slábnout.

V úterý bude jasno, během dne místy až polojasno. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, v severozápadní části Čech ojediněle až 34 °C. Slabý východní, během dne mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. 

Na středu předpověď ukazuje jasno, během dne místy až polojasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 30 až 34 °C, v Čechách ojediněle až 36 °C. Slabý, během dne místy mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek: Jasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na jihovýchodě až 34 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Pátek: Převážně jasno. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s. 

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí: Jasno až polojasno, v závěru období při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 30 °C, v Čechách přechodně až 33 °C.

Témata:

Počasí | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse