Pokud jste se po posledním tropickém týdnu těšili na pokračování letních teplot, meteorologové pro vás nemají dobré zprávy. Tento týden bude výrazně chladnější než ten minulý, a to dokonce tak, že se tropy téměř neobjeví. Naopak se mohou přihnat přeháňky.

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, na východě a jihovýchodě až oblačno a ojediněle se objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 °C, nejvyšší denní teploty ale začnou růst na 23 až 27 °C. 

V úterý bude převládat polojasno a ve východní polovině území se během dne opět objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty zůstanou na 15 až 11 °C, na východě, nejvyšší denní teploty ale opět stoupnou, na 24 až 28 °C. 

Ve středu se do Česka vrátí tropy. Bude polojasno a zejména ve východní polovině území se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty ale vyrostou na 17 až 13 °C a nejvyšší denní teploty na 26 až 30 °C. 

Ve čtvrtek bude oblačno a opět se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty vzrostou na 18 až 14 °C, nejvyšší denní teploty na 28 až 32 °C. 

Pátek a víkend bude oblačný s přeháňkami nebo bouřkami. Nejnižší noční teploty se udrží na 18 až 13 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 21 až 25 °C

Témata:

Počasí | Léto | Déšť | stars24.cz

Vstoupit do diskuse