Doba letních dovolených se pomalu blíží. Řada Čechů využívá možnost navštívit oblíbená evropská letoviska ještě před vypuknutím hlavní turistické sezóny. Jaké počasí čeká na ty, kteří se už v červnu vydají k moři? A nevyplatí se počkat až na letní prázdniny? Porovnali jsme pro vás ty nejoblíbenější evropské destinace.

Bulharsko

Pokud vyrazíte v červnu do Bulharska, počasí vám bude přát. Žádné tropické teploty ovšem nečekejte. V oblasti Varny na březích Černého moře by se teploty měly pohybovat v rozmezí 20 až 28 stupňů. Začátek června bude ještě chladnější, od 10. června se ovšem bude oteplovat. Dny budou převážně slunečné, v druhé polovině měsíce se mohou výjimečně objevit bouřky nebo přeháňky.

Podobné to bude i v červenci, ve druhé polovině měsíce se teploty přehoupnou až přes 30 stupňů. První polovina července navíc může být deštivá, objevit by se měly nejen přeháňky, ale i bouřky. Přesto meteorologové na celý měsíc předvídají převážně jasno nebo polojasno.

Také v srpnu by mělo být podle meteorologů převážně slunečno, teploty se budou pohybovat v rozmezí 26 až 31 stupňů Celsia. Druhá polovina měsíce ovšem bude zamračenější, dostavit by se měly i bouřky. Poslední týden pak bude ve znamení nižších teplot – teploměry některé dny ukáží pouze 23 stupňů.

Chorvatsko

První červnové dny budou v oblasti Splitu chladnější a zamračené, teploty se budou pohybovat jen kolem 23 stupňů. Druhý červnový týden se nicméně podle meteorologů počasí umoudří a teploměr postupně ukáže až 30 stupňů Celsia. Do poloviny měsíce bude svítit sluníčko, ke konci června by se ovšem měly objevit i bouřky.

S těmi se setkají i turisté, kteří na dovolenou vyrazí na začátku srpna. Druhý srpnový týden by se ale mely objevovat jen lokálně a teploty postupně překročí třicítku: ve druhé polovině srpna by neměly denní teploty klesnout pod 31 stupňů,, dokonce ani v noci budu atakovat 25 stupňů.

Srpen pak bude tropický – alespoň jeho první polovina, kdy by teploty neměly klesnout pod třicítku. Teploměry by mohly ukázat až 33 stupňů. A tropické budou i noci. Ve druhé polovině měsíce se ovšem počasí výrazně pokazí. Poslední týden už meteorologové očekávají bouřky a teploty okolo 26 stupňů.

Francie

Příjemné teploty, i když ne tak vysoké, čekají i na turisty v oblasti Marseille. Teploty se ve francouzském Provence budou v červnu pohybovat v rozmezí 23 až 28 stupňů Celsia. Teplejší bude druhá polovina měsíce, kdy meteorologové předpovídají slunečno až polojasno, výjimečně se ovšem mohou objevit přeháňky a lokálně i bouřky.

Ještě teplejší počasí pak slibují meteorologové na červenec. První polovina měsíce sice bude mírně chladnější, teploměr by ovšem ve dne neměl ukázat méně než 26 stupňů. Od poloviny července se pak ovšem budou pohybovat v rozmezí 29 a 31 stupňů Celsia. Navíc by mělo být slunečno, mraky se objeví jen výjimečně ve druhém a třetím týdnu.

Také v srpnu se budou teploty pohybovat kolem třicítky. Občas se sice slunce schová za mraky, déšť se ale objeví jen ojediněle. Druhá polovina měsíce by pak podle meteorologů měla být slunečná, poslední týden se mohou objevit i bouřky. Ani tak ale teploty neklesnou pod 27 stupňů.

Itálie

Více deště si užijí ti, kteří se vydají do Itálie. Například pro oblast Florencie odborníci předpovídají pro první červnový týden déšť, přeháňky a místy i bouřky. Teploty se ovšem budou pohybovat v příjemném rozmezí 25 až 29 stupňů Celsia. Už druhý červnový týden se ovšem ukáže sluníčko, která jen výjimečně zastíní mraky. Díky tomu se teploty budou pohybovat kolem třicítky. Také druhá polovina měsíce se ovšem ponese ve znamení deště a bouřek.

Červenec bude v Toskánsku tropický, teploty se budou pohybovat mezi 31 a 34 stupni. Ti, kteří vyrazí na dovolenou, se mohou těšit na jasno či skoro jasno, srážek by mělo spadnout jen minimum a to převážně v prvním červencovém týdnu.

Většinu srpna teploty neklesnou pod tropickou třicítku, většinou se budou pohybovat kolem pětatřiceti stupňů. Poslední srpnový týden se ovšem objeví déšť a bouřky, teploměr pak ukáží je 28 stupňů.

Kypr

Ti, kteří v červnu vyrazí na Kypr, rozhodně litovat nebudou. Pro oblast Nikósie meteorologové předpovídají slunečno, mraky se objeví jen výjimečně. Teploty celý červe nekleslou pod třicítku, nejčastěji se budou pohybovat kolem 33 stupňů Celsia.

Červenec slibuje ještě vyšší teploty, podle meteorologů ani na začátku prázdnin teploměry přes den neukáží méně než 32 stupňů. Navíc bude celý měsíc nebe bez mráčku a bez srážek. Také noční teploty budou velice příjemné, pohybovat se budou mezi 22 a 24 stupni.

Srpen bude slunečný a teplotně velice příjemný. Na začátku měsíce bude 35 stupňů, na konci měsíce mírně klesnou, přesto se budou pohybovat nad tropickou třicítkou. Podle meteorologů se po celý srpen na nebi neukáže téměř ani mráček!

Řecko

Příjemné podmínky pro červnovou dovolenou slibuje i Řecko. V oblasti Korfu by mělo být slunečno, místy se ovšem slunce schová za mraky. Teploměr ukáže příjemných 30 stupňů Celsia, i když začátek měsíce bude ještě o několik stupňů chladnější. Ve druhé polovině měsíce by se mohly místy objevit bouřky.

Ty mohou přetrvat až do první poloviny července. Teploty se ale dál budou pohybovat kolem tropické třicítky. Druhá polovina měsíce bude opět slunečná a velmi teplá, teploměry ukáží až 34 stupňů Celsia.

V první polovině srpna teploty neklesnou pod 32 stupňů. Na nebi se občas objeví nějaký ten mrak, místy hrozí i přeháňky nebo bouřky. Ve druhé polovině měsíce bude více oblačno a srážky se podle meteorologů objeví častěji. I přesto se ale teploty budou pohybovat kolem 30 stupňů Celsia.

Španělsko

Ten, kdo plánuje vyrazit na Kanárské ostrovy, se musí připravit na to, že v červnu budou teploty nižší než ve většině již zmíněných destinací. Na Tenerife se budou na začátku června pohybovat jen kolem 21 až 24 stupňů Celsia, v prvním týdnu se objeví i dešťové srážky. Druhá polovina měsíce sice bude slunečná, teploty by ovšem neměly překročit 25 stupňů.

Podobné to bude, alespoň co se teplot týká, i v červenci. Sluníčko se sice ukáže častěji, zároveň ale bude větrno. Teploty ve dne nepřekročí 25 stupňů Celsia, v noci se pak budou pohybovat kolem 18 až 20 stupňů.

I v srpnu teploměry ukáží jen asi 25 stupňů Celsia, ve druhém týdnu ještě o něco málo klesnou. Slunečné počasí bude střídat silnější vítr. Druhá polovina měsíce bude velmi podobná té první, jen teploty budou o pár stupínků vyšší.

Turecko

Velmi příjemné letní teploty čekají na turisty, kteří se vydají v červnu do Turecka. Pro oblast Antalye meteorologové předpovídají Slunečno až skoro jasno. První červnový týden sice bude hladnější s teplotami kolem 25 stupňů, pak se ale výrazně oteplí a teploměr ukáže až 32 stupňů. Konec měsíce bude parný, v posledních červnových dnech bude až 34 stupňů Celsia.

Velmi podobné to bude i v červenci, teploty by neměly klesnout pod tropických 30 stupňů Celsia. Bude převážně slunečno, výjimečně se na obloze objeví nějaký ten mráček. Na konci měsíce se teploty budou pohybovat až kolem 25 stupňů Celsia. V noci pak teploměr neklesne pod 21 stupňů.

Srpnové teploty se budou držet v rámci dlouhodobého průměru pro tuto oblast. Pohybovat se budou mezi 31 až 35 stupni. Slunce se sice občas schová za mraky, srážky se ale objeví jen výjimečně. Na konec měsíce meteorologové očekávají nebe bez mráčku.

Témata:

Počasí | dovolená | Léto | stars24.cz

Vstoupit do diskuse