Průměrné teploty v Česku by se v příštích čtyřech týdnech měly pohybovat v rozmezí běžném pro přelom května a června. Obvyklé bude zřejmě i množství srážek, vyplývá z dnes zveřejněné dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Poslední týden v květnu očekávají meteorologové teplotně průměrný, mezi jednotlivými dny ale budou citelné rozdíly. "Maximální denní teploty budou stoupat v pondělí až na 26 stupňů Celsia, ve středu bude jen do 16 stupňů, v závěru týdne opět místy až 22 stupňů Celsia," uvádí ČHMÚ. Noční minima budou po neděli klesat zpočátku na 14 až devět stupňů, ve druhé polovině týdne až na čtyři stupně, ojediněle dokonce jen na dva.

Pondělí: Zpočátku převážně polojasno, během dne postupně oblačno až zataženo, odpoledne místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Večer v jihovýchodní polovině území srážky četnější. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude večer v západní polovině Čech měnit na severozápadní.

Úterý: Převážně zataženo, občas déšť nebo přeháňky, místy i trvalejší a vydatnější srážky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Slabý, během dne mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude od západu měnit na severozápadní.

Středa: Převážně zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky. Místy i trvalejší srážky. Později odpoledne od severozápadu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší
denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Čtvrtek: Polojasno až oblačno, na východě zpočátku až zataženo a místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, při malé oblačnosti
až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s. Na východě zpočátku mírný severovýchodní až severní vítr 3 až 7 m/s.

Pátek až neděle: Zpočátku oblačno, místy přeháňky. Postupně polojasno a přeháňky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C, v závěru období místy až 22 °C.

Navazující trojice červnových týdnů bude teplotně v normálu s týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 21 stupňů a nejnižších nočních teplot kolem 10 stupňů.

Příští týden bude srážkově nadprůměrný, napršet může až 31 milimetrů vody na metr čtvereční. V ostatních týdnech by se měly průměrné týdenní úhrny pohybovat kolem obvyklých 15 milimetrů. "Období jako celek by mělo být srážkově průměrné," shrnuli meteorologové.

Témata:

Počasí | Jaro | Déšť | Praha | stars24.cz

Vstoupit do diskuse