Počasí zaměstnalo hasiče. Silné bouřky odstřihly od proudu tisíce lidí

Bouřka, ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl

27. srpna 2023 9:46

V důsledku večerní a noční bouřky vyjeli hasiči k více než tisíci událostem. Od večera do 07:00 dnešního rána zaznamenali celkem 1101 technických zásahů. 

Tato čísla téměř trojnásobně převyšují dlouhodobý průměr denních výjezdů. Hasičský záchranný sbor ČR informoval to uvedl na síti X. Silné bouřky postupovaly z jižních Čech během noci směrem na severovýchod.

"Počet technických pomocí, u kterých jsme zasahovali od včerejšího večera do dnešní 7. hodiny ranní se vyšplhal na číslo 1101. Jen k technickým pomocem jsme tedy vzhledem ke včerejší situaci vyjížděli skoro 3x častěji než je náš dlouhodobý denní průměr všech výjezdu (431)," uvedli hasiči.

Nejvíce zásahů bylo provedeno v Jihočeském kraji, na Vysočině, a také v Moravskoslezském a Olomouckém kraji, v souvislosti s bouřkami. Hlavními úkoly hasičů bylo zajišťování uvolněných částí střech, odstraňování popadaných stromů a odčerpávání vody z zatopených prostor.

Kvůli následkům sobotní bouřky bylo ráno bez dodávek elekřiny přes 30.000 odběratelů. Distribuční společnost EG.D ze skupiny E.ON, která působí zejména na jihu Čech a Moravy, evidovala v Jihočeském kraji a na Vysočině více než 17.000 odběrných míst bez elektřiny a společnost ČEZ asi 16.000, nejvíce na Karvinsku, Frýdecku-Místecku a Olomoucku. 

Témata: Počasí Bouřky