Počasí po Velikonocích? Trend má pokračovat, míní meteorologové

Jaro, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě

29. března 2024 6:00

Meteorologové slibují velmi teplé Velikonoce, ovšem ani po nich nemá následovat výrazné ochlazení. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Meteorologové předpokládají, že období do 21. dubna bude teplotně nadprůměrné a srážkově průměrné či lehce nadprůměrné. Přispějí k tomu velmi teplé Velikonoce, které dnes začínají.

"O víkendu maximální teploty překonají na většině území 20 °C a ojediněle mohou vystoupit na letních 25 °C, současně tak budou s velkou pravděpodobnostní atakovány historicky nejvyšší změřená březnová maxima," píše se ve výhledu. 

Na začátku dubna se průměrné teploty přechodně vrátí k průměru. Podle meteorologů je však velmi pravděpodobné, že v následujícím období dvou týdnů bude opět pokračovat trend nadprůměrně teplého počasí.

Srážky se po chudším období z přelomu února a března dostaly v uplynulých dvou týdnech do normálu a v podobném trendu by měly pokračovat i v následujících dvou týdnech. "Ve 3. předpovědním, tedy 2. dubnovém týdnu je v předpovědi zřetelná velká nejistota v celkové sumě srážek, pravděpodobně spojená se synoptickou přestavbou, nicméně v posledním týdnu je opět jistější, že bude opět srážkově spíše bohatší," dodali meteorologové. 

Témata: Počasí Jaro ČHMÚ