Počasí: Nové varování! Bouřky hrozí od Krušných hor až po Bílé Karpaty

Bouřka, ilustrační foto.

Autor: Jan Hrabě

23. května 2024 11:35

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

"V pátek 24. 5. během dne se budou místy vytvářet bouřky, které budou ojediněle i silné, hlavně v pásu od Krušných hor až po Bílé Karpaty," uvedl ústav na síti.

Bouřky budou postupovat jen velmi pomalu k severu a budou je doprovázet přívalové srážky. Spadnout může kolem 30 milimetrů srážek za krátký čas, v opakovaných bouřkách může celkový úhrn činit i kolem 50 milimetrů. S nižší pravděpodobností se mohou vyskytnout menší kroupy. 

Ve Slezsku se bouřky objeví až později odpoledne a pravděpodobně i s menší intenzitou. Odpoledne a večer se mají tvořit i v jihozápadních Čechách, kde by pravděpodobně neměly být tak intenzivní, avšak vzhledem k nasycenosti území mohou mít hydrologický dopad v podobě lokálních zatopení či rychlé reakci hladin menších toků.

Témata: Počasí Bouřky ČHMÚ