Počasí nadělá starosti řidičům a chodcům. Už dnes v noci a zítra ráno

Ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě

21. listopadu 2023 14:20

V noci na středu a během rána hrozí náledí v některých oblastech na severu a severovýchodě území. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal příslušnou výstrahu, která se týká vybraných okresů ve čtyřech krajích. 

"V noci na středu a ve středu ráno se při poklesu teplot pod bod mrazu bude na vlhkých komunikacích ojediněle, zejména na severu a severovýchodě území, vytvářet náledí nebo zmrazky," varovali meteorologové na sociální síti X.

Při pohybu venku by lidé měli chodit velmi opatrně, jinak hrozí uklouznutí a úraz. Řidičům je doporučeno sledovat dopravní zpravodajství, problémy hrozí zejména na neošetřených komunikacích.

Výstraha platí od půlnoci do středeční osmé hodiny ráno pro okresy Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Semily, Tanvald, Turnov a Železný Brod v Libereckém, Jičín, Nová Paka a Vrchlabí v Královéhradeckém, Jeseník a Šumperk v Olomouckém a Bruntál, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Opava, Rýmařov, Třinec a Vítkov v Moravskoslezském kraji. 

Témata: Počasí Zima mráz ČHMÚ