Počasí na 14 dní: Jak bude ve zbytku května?

Zámek Lednice, jaro.

Autor: Jan Hrabě

14. května 2024 18:10

Až na 25 stupňů vyšplhají teploty v příštích čtrnácti dnech, vyplývá z informací uvedených Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). Chladněji by mohlo být při trvalejším dešti, upozornili meteorologové. 

Ústav v pondělí pravidelně vydává dlouhodobý výhled na čtyři týdny, přičemž ve včerejším vydání naznačil, že příští týden přinese nadprůměrné teploty pro tuto roční dobu.

"Z hlediska srovnání s dlouhodobým průměrem by měla být nejvyšší odchylka dosažena druhý týden (od 20. – 26.5), kdy by se měla průměrná teplota pohybovat kolem 17 °C, obdobný průměr teplot pak očekáváme v posledním, tedy již červnovém týdnu," uvedli meteorologové.

Doplnili také, že příští týden má být nejsušší ze čtyř sledovaných týdnů. "V následujících týdnech se celkové srážky s velkou pravděpodobností udrží opět mezi 10 až 20 mm," dodali. 

Podle předpovědi bude nejteplejším z nadcházejících dní středa, kdy maxima dosáhnou až 25 stupňů. I ve zbytku tohoto týdne by však nejvyšší teploty měly stoupat nad dvacítku. 

Z výhledu na příští týden vyplývá, že po víkendu bude nejprve polojasno, ale později má na většině území začít pršet. Denní teploty pak mohou při trvalejším dešti dosáhnout jen na 16 stupňů. 

Témata: Počasí Jaro ČHMÚ