Počasí: Koncem pracovního týdne se přiženou deště a přeháňky

Počasí

Autor: Libor Frýdl

20. září 2023 6:00

Počasí bude koncem pracovního týdne deštivé. V pátek meteorologové očekávají na většině území déšť nebo přeháňky, které budou doznívat v sobotu.

Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na čtvrtek:

Jasno až polojasno. Ráno v západní polovině území místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, v západní polovině Čech kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný, během dne čerstvý jižní až jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na pátek:

Zpočátku polojasno, v Čechách ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Od západu oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na jihozápadě až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na západě kolem 17 °C, na jižní a východní Moravě kolem 25 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na západní.

Předpověď na sobotu:

Většinou zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Během dne v Čechách od západu ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na východě kolem 15 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli:

Polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky. Zpočátku zejména na východě až zataženo s deštěm. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, na východě kolem 12 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Témata: Počasí Déšť