Počasí dnes: Nová výstraha před ledovkou. Hrozí i KALAMITA!

Zima, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

22. ledna 2024 13:03

Meteorologové v pondělí po poledni upravili předchozí výstrahu před ledovkou, která může být místy velmi silná. Ve vybraných oblastech změnili její časovou platnost. Dokonce varovali před možností kalamitní situace. 

Přes Česko dnes postupuje od severozápadu studená fronta, proto se v severozápadních, severních a severovýchodních Čechách a na většině území Moravy a Slezska očekává mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. Místy může být silná, ve východních částech Pardubického kraje dokonce velmi silná.

"V horských oblastech na severu a severovýchodě území (od Jizerských hor po Jeseníky) a v jejich okolí (i v polohách pod 600 m) se může v době platnosti výstrahy vzhledem ke komplikovanému zvrstvení atmosféry vyskytnout i sněžení. V průběhu večera a noci na úterý budou srážky od západu postupně slábnout," uvedli meteorologové na sociální síti X.

"Především v oblastech s tvorbou velmi silné ledovky (nejvyšší stupeň nebezpečí) může nastat kalamitní situace místy ještě podpořená novým mokrým sněhem," dodali.

Platí také výstraha před silným větrem. Ve Frýdlantském výběžku, na severní Moravě a ve Slezsku může v nárazech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.  

Témata: Počasí Zima ČHMÚ