Petra Kvitová vypadla na tenisovém turnaji v Montrealu. Prohrála s Bencicovou

Petra Kvitová 2

Autor: Libor Frýdl

13. srpna 2023 12:17

Petra Kvitová, poslední česká zástupkyně na tenisovém turnaji v Montrealu, byla vyřazena v osmifinále. Její zápas s Švýcarkou Belindou Bencicovou, který byl kvůli nepříznivým podmínkám odložen, skončil porážkou Kvitové se skóre 7:6, 3:6, 1:6.

Dvounásobná vítězka Wimbledonu Kvitová získala úvodní set v tie-breaku po 70 minutách hry. Nicméně ve druhé sadě začala Kvitová ztrátou podání a přestože měla několik příležitostí k brejku, nedokázala manko dohnat. Závěr druhé sady přinesl další ztrátu servisu.

Na začátku třetí sady to vypadalo, že zranění soupeřky (Bencicová si lehce podvrtla kotník) může poslat Kvitovou do čtvrtfinále. Kvitová pomohla ošetření ledem a čekala na soupeřčinu návrat do hry. Po ošetření však Bencicová pokračovala a využila nepřesností Kvitové.

Získala druhý game a udržovala si náskok. Kvitová se mezitím s bolestivou grimasou chytala za kyčel a tříslo a v průběhu setu si dvakrát nechala ošetřit. Nakonec přišla o své podání a Bencicová získala vítězství čistou hrou.

Témata: Petra Kvitová tenis