Petr Pavel už není v nemocnici! Kancelář řekla, jak k nehodě došlo

Petr Pavel

Autor: Pavel Krejčí

24. května 2024 12:24

Prezident Petr Pavel byl dnes dopoledne propuštěn z pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácího léčení po nehodě na motorce, oznámila Kancelář prezidenta republiky (KPR) na sociální síti X. Prezidentův program na příští týden, včetně plánované zahraniční cesty, zůstává beze změny.

KPR uvedla, že Pavel utrpěl zranění při pádu na motocyklu v nízké rychlosti během nácviku jízdy v terénu na uzavřeném okruhu. Po čtvrteční nehodě zůstal přes noc v ÚVN na preventivní pozorování, zranění nebyla podle Hradu ani nemocnice vážná.

Policie nehodu nevyšetřuje, protože se stala na uzavřeném sportovním okruhu, nikoli na veřejné komunikaci. Podle Deníku N se nehoda stala ve Středočeském kraji.

Dvaašedesátiletý Pavel je známý svou zálibou v jízdě na motorce, které se nevzdal ani po loňském zvolení prezidentem. Loni v létě se objevil na veřejnosti video, na kterém jede na motorce bez helmy.

Prezident se později omluvil a slíbil, že přispěje na pomoc motocyklistům, kteří byli zraněni cizí vinou. Generál ve výslužbě je také známý svou dobrou fyzickou kondicí; například letos v únoru seskočil padákem a během návštěv krajů podniká horské túry.

V dubnu se Pavel zranil v obličeji při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce během dvoudenní návštěvy Zlínského kraje. Utrpěl drobnou tržnou ránu u obočí při střelbě dlouhou zbraní s optikou, která nevyžadovala lékařské ošetření. 

Témata: Petr Pavel Ústřední vojenská nemocnice Praha Dopravní nehody