Pavel vybral náhradu za Řehákovou: Kdo bude komunikovat za Pražský hrad?

Petr Pavel

Autor: Jan Hrabě

16. října 2023 16:14

Personální změny na Pražském hradě pokračují. Novým ředitelem komunikace se stává Vít Kolář, manažer, diplomat a bývalý novinář. Na pozici nahrazuje Markétu Řehákovou, přičemž za ni musí ještě najít náhradu do funkce tiskového mluvčího. 

Pražský hrad na webu uvedl, že padesátiletého Koláře vybrala do čela komunikačního odboru Kanceláře prezidenta republiky komise, jejíž součástí byl i Petr Pavel. "S Vítem Kolářem jsem se setkal a těším se na spolupráci. Naše názory na službu novinářům i veřejnosti se velmi shodují," prohlásil prezident. 

"Přestože mám s podobnou prací zkušenosti, z nového úkolu mám velký respekt. Práce pro prezidenta je spojena s mimořádnou odpovědností. Budu se snažit maximálně využívat své znalosti a profesní zkušenosti. Chtěl bych se také rychle začlenit do týmu, který bude poskytovat profesionální podporu prezidentu republiky," řekl nový ředitel komunikace.

Kolář byl na přelomu devadesátých a nultých let redaktorem České televize, kam se vrátil v roce 2013 do kanceláře generálního ředitele. V posledních letech vedl divizi Korporátních vztahů, komunikace a obchodu, skončil před měsícem.

V minulosti působil také v diplomacii na pozicích mluvčího ministerstva zahraničí, ředitele odboru komunikace a generálního konzula v Austrálii a na Novém Zélandu. 

Kolářova předchůdkyně Markéta Řeháková definitivně odešla z Pražského hradu na začátku října, aby podle svých slov předešla spekulacím o uspořádání vztahů uvnitř kanceláře. "Pane prezidente, děkuji Vám. Jsem vděčná i hrdá, že jsem mohla být součástí Vaší úžasné cesty," loučila se na sociální síti X. 

Témata: Petr Pavel Pražský Hrad Markéta Řeháková