Pavel píše Zemanovi: Přeji brzké uzdravení, vzkazuje prezident svému předchůdci

Petr Pavel

Autor: Jan Hrabě

15. března 2024 17:25

Prezident Petr Pavel v pátek popřál svému předchůdci Miloši Zemanovi brzké uzdravení. Zeman je po operaci ve stabilizovaném, ale vážném stavu, uvedla dnes pražská Fakultní nemocnice v Motole. 

"Přeji panu prezidentovi Zemanovi rychlé uzdravení a brzký návrat z nemocnice domů," uvedl Pavel v pátek odpoledne na sociální síti X. 

Zeman byl ve čtvrtek hospitalizován a následně operován kvůli nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Bývalý prezident ještě v úterý diskutoval ve speciálním vydání televizního pořadu Události, komentáře se svým předchůdcem ve funkci Václavem Klausem. 

"Pan prezident byl pro určité obtíže hospitalizován a probíhá přešetření. Zdravotní obtíže souvisí i s diabetem. Předpokládá se zhruba týdenní hospitalizace," uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček ve čtvrtek. 

Zdravotní potíže někdejšího politika souvisí s cukrovkou. Exprezident trpí neuropatií dolních končetin, k pohybu kvůli ní využívá invalidní vozík. 

Zeman měl dosud nejvážnější obtíže na podzim roku 2021 ještě ve funkci prezidenta republiky. Několik týdnů byl tehdy hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do domácího léčení byl nakonec propuštěn po 48 dnech. 

Zeman byl prezidentem po dobu deseti let, ve funkci skončil 8. března 2023. Nahradil ho současný prezident Petr Pavel, který v loňské volbě porazil expremiéra Andreje Babiše.  

Témata: Petr Pavel Miloš Zeman