Obrovská tragédie v Itálii: Z nadjezdu u Benátek se zřítil autobus plný lidí, desítky mrtvých

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Autor: Libor Frýdl

3. října 2023 23:31 | Aktualizováno: 4. října 2023 9:21

Nejméně 21 obětí na životech si v úterý na předměstí italského města Benátky vyžádala nehoda, při které se autobus zřítil z nadjezdu nad železniční tratí. 

Podle Reuters autobus sjel ze silnice a spadl v blízkosti železniční tratě. K tragédii došlo v pevninské části Mestre, která je s Benátkami spojena mostem.

Televize Sky Italia uvedla, že z trosek autobusu, který zachvátil oheň, vytáhli nejméně 18 těl. Mnoho dalších cestujících bylo zraněno. Příčina nehody není zatím známa.

Italský ministr dopravy Matteo Salvini uvedl, že nehodu mohla způsobit náhlá nevolnost řidiče, který při nehodě zahynul. "Podle prvních zjištění nevidíme žádné známky brzdění," řekl velitel městské policie Marco Agostini.

Lidé v autobusu neměli po nehodě velkou šanci na útěk, autobus začal hořet téměř okamžitě, pravděpodobně kvůli explozi nádrže, která obsahovala metan.

Místní úřady oznámily, že mezi oběťmi jsou děti, včetně několikaměsíčního novorozence, 12letého dítěte a také nezletilé dívky. Dodaly, že zachránit se podařilo 15 lidí. Autobus podle hasičů po pádu začal hořet.

Čtyři nejvážněji zranění byli dospělí lidé ve věku 20 až 30 let. Tři z nich jsou hospitalizováni na jednotce intenzivní péče v nemocnici Angelo v Mestre a jeden v Dolo. Hospitalizována je také Rakušanka.

Podle agentury ANSA si autobus pronajal městský kemp Hu Venezia Camping in Town pro přepravu turistů. Mezi oběťmi jsou občané Ukrajiny, turisté z Německa, Francie a Chorvatska.

Italská premiérka Giorgia Meloniová na síti X vyjádřila soustrast pozůstalým. Prezident Sergio Mattarella po tragédii zavolal přímo starostovi Benátek Luigimu Brugnarovi, který vyhlásil smutek.

"Je to apokalypsa. Naši komunitu potkala obrovská tragédie," řekl starosta Benátek. Autobus poháněný plynem padal z výšky kolem deseti metrů.

Rodinám obětí vyjádřili soustrast i francouzský prezident Emmanuel Macron, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.

Témata: Itálie (Benátky) Nehody autobusů