NOVÁ Škoda Scala a Škoda Kamiq! Sledujte fotografie a informace

Nová Škoda Scala (1. srpna 2023) 14

Autor: Jan Novák

1. srpna 2023 13:24

Česká automobilka Škoda provedla rozsáhlou modernizaci svých oblíbených modelů Scala a Kamiq, která přinesla značné zlepšení v oblasti bezpečnosti. Nové verze obou vozů disponují pevnými karoseriemi a ještě vyspělejšími asistenčními systémy, uvedla mladoboleslavská značka ve své tiskové zprávě.

Škoda Auto přinesla do modelové řady kompaktního vozu Scala a městského SUV Kamiq významné inovace. Oba vozy jsou vybaveny moderními úspornými motory TSI generace evo2 s výkony od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k) a postaveny na platformě MQB-A0.

Scala zaujme elegantními a ostrými liniemi, které jí dodávají ještě dynamičtější vzhled. Na druhou stranu Kamiq působí robustnějším dojmem SUV díky novým designovým úpravám. Obě vozidla jsou nyní dostupná s Matrix-LED předními světlomety, což je novinka pro tyto modely.

Důraz na udržitelnost je patrný ve větším podílu recyklovaných a přírodních materiálů v exteriéru i interiéru. Nabídka struktury obou vozů byla přepracována a zahrnuje tři výbavové stupně a čtyři varianty interiéru, spolu s volitelnými pakety výbav.

Ve standardní výbavě obou modelů najdeme 8" virtuální kokpit a 8,25“ infotainment Media. Jako vždy i tentokrát nechybí populární Simply Clever prvky, které usnadňují každodenní používání vozu.

„Kamiq a Scala při svém uvedení na trh nově definovaly měřítka kompaktní třídy nejen pro značku Škoda. Nyní jsme oba modely dále vylepšili a posunuli jejich design, interiér a funkčnost na novou úroveň. Nové modely Kamiq a Scala doplňují naše silné portfolio vozů se spalovacími motory a udržují si silnou pozici na trhu,“ sdělil médiím Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.

„Tato modernizace vozů Scala a Kamiq klade velký důraz na bezpečnost. Rozsáhlá bezpečnostní výbava nyní zahrnuje také Matrix-LED přední světlomety jako volitelnou výbavu, které jsou pro tyto modelové řady nabízeny poprvé. V souladu s mezinárodní iniciativou Vision Zero chce Škoda Auto aktivně přispět ke snižování počtu obětí dopravních nehod. Vylepšené modelové řady Kamiq a Scala tak nabízejí širokou škálu pokročilých asistenčních systémů, z nichž některé se doposud objevovaly jen ve vozech vyšších tříd,“ řekl Johannes Neft, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Technického vývoje.

Modely Scala a Kamiq přinesly české značce nové zákazníky. Scala vyčnívá svým výrazným vzhledem, praktičností a bohatou výbavou v kompaktní třídě. Od uvedení na trh roku 2019 našlo téměř 230 000 kusů tohoto modelu své majitele na 57 trzích po celém světě.

Kamiq je nové městské SUV, které se rychle stalo bestsellerem mezi vozy značky Škoda. Kombinuje výhody SUV, jako je výšší pozice sedadel a pohodlnější nastupování s ovladatelností kompaktního vozu. Od uvedení na trh opustilo výrobní linku více než 351 000 kusů tohoto modelu, což ho činí velmi úspěšným vozem. V letech 2021 a 2022 byl nejprodávanějším SUV značky Škoda, před Kodiaqem a Karoqem. Kamiq je dostupný zákazníkům na 60 trzích po celém světě.

Témata: Škoda Scala Škoda Kamiq Škoda