Mrazivé počasí v Česku setrvá. Meteorologové naznačili, kam až mohou klesnout teploty

Zimní počasí, ilustrační fotografie.

Autor: Jan Hrabě

9. ledna 2024 13:15

Mrazivé počasí v Česku setrvá do čtvrtka, potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterní aktualizované výstraze. Teploty podle ní mohou klesnout i pod -18 °C. Zároveň se uklidňuje situace na českých řekách. 

Ústav uvedl, že až do čtvrtečního rána platí výstraha před silným mrazem. Teploty v noci a ráno budou místy klesat pod -12 °C. "V noci na středu se silný mráz může objevit na celém území. Menší pravděpodobnost silného mrazu bude na západě Čech, naopak na severovýchodě území mohou teploty ojediněle klesat i pod -18 °C," napsali meteorologové.

V platnosti zůstává také varování před povodňovou bdělostí, ovšem už jen pro Prahu a okres Český Krumlov v Jihočeském kraji.

"Kvůli zvýšenému odtoku z VD Lipno bude hladina Vltavy v Českém Krumlově nadále kolísat kolem úrovně 3. SPA. Na VD Vrané se snížil v úterý 9. 1. ráno odtok o 40 m3/s. Pokles se projeví dopoledne v Praze-Chuchli, ale hladina bude i nadále nad úrovní 1. SPA," vysvětlili meteorologové.

V úterý kolem 11. hodiny platil druhý stupeň povodňové aktivity na Vltavě v Českém Krumlově a Vyšším Brodě. První stupeň hlásily profily Praha-Chuchle a Zátoň na Vltavě a Děčín, Litoměřice a Ústí nad Labem na Labi.

Témata: Počasí Zima ČHMÚ