Mistři světa zničili POHÁR?! Video ze Staromáku mluví za vše!

Mistři světa slavili s fanoušky na Staroměstském náměstí. (27.5.2024) 11

Autor: Pavel Krejčí

28. května 2024 9:31

Čeští hokejisté si v neděli večer převzali ikonický pohár pro mistry světa v ledním hokeji a v pondělí odpoledne ho přivezli ukázat fanouškům na Staroměstské náměstí v Praze. Pak se ale na sociálních sítích objevila videa, která naznačují, že trofej oslavy pořádně odnesla... 

Přímo na instagramovém profilu Českého hokeje se v pondělí objevilo video, na němž je vidět, že část poháru nedrží tak, jak by měla. Na záběrech je sparťanský obránce Michal Kempný. "To není normální," komentuje celou situaci.

Pondělní oslavy s fanoušky na Staroměstském náměstí v Praze probíhaly zhruba dvě hodiny. Hokejisté nejprve vylezli na střechu autobusu, kterým na místo přijeli. Posléze se přesunuli na pódium, přičemž je jednoho po druhém vyjmenoval moderátor Libor Bouček.

Slovo si pak jako první vzal kapitán týmu Roman Červenka, který poděkoval fanouškům za podporu během celého šampionátu. Podobně se vyjádřili i střelec vítězného gólu David Pastrňák či trenér Radim Rulík.

Hymnu si přišel se šampiony i s fanoušky zazpívat Vojtěch Dyk. Následně hráči za tónů písně We Are The Champions otevřeli lahve se šampaňským. 

Oslavy budou pokračovat i v příštích dnech. Ve čtvrtek přijme mistry světa na Pražském hradě prezident Petr Pavel, který hráčům a trenérům pogratuloval ihned po nedělním finále v šatně v O2 areně. 

Česká reprezentace zvítězila ve finále domácího šampionátu nad Švýcarskem 2:0. Obě branky padly až ve třetí třetině zápasu. Rozdílový gól vstřelil bostonský útočník David Pastrňák, šlo o jeho první zásah na turnaji. Výhru pak v poslední minutě pečetil do prázdné branky David Kämpf. 

Témata: Hokej MS Mistrovství světa v ledním hokeji 2024