Miroslav Štěpán bude šéfovat České poště. Co o něm řekl Vít Rakušan?

Česká pošta, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

18. ledna 2024 17:57

Novým generálním ředitelem České pošty bude dosavadní pověřený šéf Miroslav Štěpán. Vybral ho ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na základě doporučení výběrové komise jako nejlepšího ze čtyř kandidátů, kteří se přihlásili do výběrového řízení. Nominace bude předložena vládnímu výboru pro personální nominace. 

"Transformace České pošty je jedním z důležitých kroků vlády a kvalitní generální ředitel je pro její úspěšný průběh zcela zásadní. Věřím, že Miroslav Štěpán jako schopný manažer transformaci dotáhne úspěšně do konce," uvedl Rakušan v tiskové zprávě.

Výběrové řízení na generálního ředitele České pošty probíhalo od 8. listopadu. Zájemci se mohli přihlásit do 22. prosince. Pětičlenná výběrová komise posuzovala čtyři přihlášky a sestavila pořadí úspěšnosti kandidátů.

Nejlépe hodnocen byl dosavadní pověřený šéf podniku. Rakušan se s výsledkem výběrové komise seznámil a ztotožnil, proto nominoval Miroslava Štěpána. 

Štěpán má ekonomicky zaměřené vysokoškolské vzdělání. Do státního podniku Česká pošta nastoupil v roce 2008, ve vrcholném vedení působil od roku 2018, konkrétně jako ředitel pobočkové sítě, ředitel divize státní poštovní služby a v posledním roce jako pověřený zástupce generálního ředitele.

Témata: Miroslav Štěpán Česká pošta Vít Rakušan (STAN)