ME ve fotbale 2024: Ožily hrůzné vzpomínky na kolaps Eriksena! Maďar zůstal bezvládně ležet

Fotbal, ilustrační fotografie

Autor: Pavel Krejčí

24. června 2024 8:19

Na evropském fotbalovém šampionátu v neděli ožily hrůzné vzpomínky na kolaps dánského záložníka Christiana Eriksena před třemi lety. Maďarský útočník Barnabás Varga zůstal ležet bezvládně na zemi a všichni přítomní ihned volali lékařskou pomoc do pokutového území skotského týmu. Jaké jsou nejnovější informace o stavu hráče? 

K nešťastné situaci došlo v polovině druhé půle za bezbrankového stavu. Maďaři rozehrávali potenciálně nebezpečnou standardní situaci, centr do vápna ale gól nepřinesl. Varga po něm ale zůstal bezvládně ležet v nepřirozené pozici, přičemž zprvu nebylo jasné, co se přesně stalo. Později se ukázalo, že maďarského útočníka zasáhl skotský brankář Angus Gunn.

Rozhodčí a hráči ihned volali lékaře, kolem ležícího útočníka se objevily závěsy, aby nebylo vidět, jaké lékařské procedury jsou prováděny. Podobné scény viděli diváci na šampionátu před třemi lety, kdy Dánové utvořili kolečka kolem Eriksena, jenž byl oživován. 

Po několika minutách vyrazila na hřiště nosítka, přičemž Varga byl odnesen do sanitky, která jej odvezla do nemocnice. Maďarská reprezentace ještě večer informovala, že jeho stav je stabilizovaný. Podle médií utrpěl fotbalista zlomeniny v obličeji.

Maďaři a Skotové hráli ve vzájemném utkání o naději na postup do dalších bojů. Šťastnější nakonec byli Vargovi spoluhráči, když Csoboth v samém závěru nastavení skóroval a zajistil první tři body pro svůj tým na šampionátu. 

Témata: Fotbal Euro 2024