Letní doprava v Praze: Připravte se na výluky v provozu tramvají! Co víme?

Tramvaje v Praze, ilustrační fotografie

Autor: Jan Hrabě

29. června 2024 14:45

Pražskou povrchovou hromadnou dopravu zásadně ovlivní během letních prázdnin plánované opravy tramvajových tratí. V sobotu nastoupili dělníci na čtyři místa, cestující se musí připravit na změny ve vedení linek. 

Nejkratší bude výluka kvůli opravě trati v Nádražní ulici na Andělu, kde potrvá od 29. června do 11. července. Déle než dva měsíce potrvají práce na opravě plynovodu v ulici Na Zámecké, konkrétně od 29. června do 2. září. Ve stejném období proběhne rekonstrukce trati mezi stanicemi Strossmayerovo náměstí a Výstaviště. 

S omezením je třeba počítat také v oblasti Václavského náměstí kvůli výstavbě nové trati, a to až do 1. října. Pokračuje také výluka v úseku Libeňský most - Palmovka kvůli havarijnímu stavu části Libeňského soumostí. 

Dopravní podnik přechodně zřídí zastávky Vltavská na předmostí Hlávkova mostu, Lazarská ve Spálené ulici, Senovážné náměstí na Senovážném náměstí a od 16. července i Václavské náměstí v Jindřišské ulici. 

Zavedeny budou také náhradní autobusové linky X25 v úseku Libeňský most - Palmovka a do 15. července rovněž X35 v trase Senovážné náměstí - Jindřišská - Václavské náměstí - Hlavní nádraží - Senovážné náměstí. V nočním provozu pak bude jezdit linka X94. 

Veškeré změny ve vedení tramvajových i autobusových linek najdete na webových stránkách dopravního podniku. 

Témata: MHD Praha Tramvaje Praha