Letiště Václava Havla Praha bude odpoledne bez hlavní ranveje. Co problémy s kufry?

Letiště Václava Havla Praha

Autor: Jan Hrabě

8. července 2024 11:06

Do provozu pražského mezinárodního letiště zasáhne v pondělí další nepříjemnost. Odpoledne bude uzavřena hlavní ranvej, informovalo letiště na sociální síti X. Alespoň největší problémy s odbavením zavazadel už by měly být minulostí. 

"Upozorňujeme, že dnes v čase od 13:00 do 18:00 bude z důvodu údržby uzavřena hlavní ranvej. Provoz bude převeden na vedlejší dráhu," uvedlo Letiště Václava Havla Praha v pondělí na sociální síti.

Už v sobotu jeho zástupci na síti X napsali, že situace s odbavením zavazadel je aktuálně stabilizovaná. Od úterý neodletělo žádné letadlo bez zavazadel. Přetrvávala ale zpoždění letů.

"Během pátku byla průměrná doba zpožděných příletů 47 minut, tím se zpožďují i odlety v průměru o 39 minut. Díky pomoci kolegů z letiště je plánovaný provoz zajištěný a neočekáváme žádné výrazné problémy," konstatovalo největší české letiště.

Bez větších komplikací má probíhat i výdej zavazadel. Pokud však cestující čeká déle než hodinu, má možnost vyplnit u reklamační přepážky formulář a handlingová společnost mu zavazadla doveze zdarma na uvedenou adresu.

"Stále doporučujeme cestujícím, nejen s ohledem na nastalou situaci, aby si na palubu letadla vzali nejnutnější věci (hygienické potřeby – stále platí limit 100 ml balení a léky)," dodalo letiště. 

Témata: Letiště Václava Havla Praha letectví Letadla