Leo Gudas musí být hrdý! Syn Radko ho zlatem z Prahy překonal

Radko Gudas slaví s fanoušky na Staroměstském náměstí.

Autor: Pavel Krejčí

28. května 2024 8:23

Česko zažívá hokejovou euforii, národní tým se v neděli stal v Praze vítězem mistrovství světa. Nedílnou součástí reprezentace na cestě za úspěchem byl obránce Radko Gudas. Není přitom prvním členem své rodiny, který získal medaili na světovém šampionátu.

Leo Gudas byl rovněž řízným obráncem a má hned čtyři bronzové medaile, tři z nich ještě jako reprezentant Československa. Co se týká počtu cenných kovů, má syn ještě co dohánět. V jedné věci už ale Radko otce překonal.

Tvrdý bek zámořského Anaheimu, který bavil fanoušky během šampionátu svými hity a ostrými zákroky proti hvězdám soupeře, totiž získal zlato. Navíc na domácím mistrovství, které v roce 1992 zažil i Leo. Tehdy z toho ovšem byl "jenom" bronz.

Česká reprezentace zvítězila ve finále domácího šampionátu nad Švýcarskem 2:0. Obě branky padly až ve třetí třetině zápasu. Rozdílový gól vstřelil bostonský útočník David Pastrňák, šlo o jeho první zásah na turnaji. Výhru pak v poslední minutě pečetil do prázdné branky David Kämpf.

Témata: Hokej MS Radko Gudas Mistrovství světa v ledním hokeji 2024