Ledecká dnes ve sjezdu na 17. místě! Doma vládly Švýcarky

Ester Ledecká

Autor: Pavel Krejčí

16. února 2024 15:12

Ester Ledecká se po nemoci vrátila do kolotoče závodů Světového poháru v alpském lyžování. Za sezónním maximem z francouzského Val d'Isére ve švýcarské Crans Montaně zaostala o jednu pozici, když skončila na 17. místě.

Na domácí půdě vyhrála dnešní sjezd švýcarská lyžařka Lara Gutová-Behramiová, její reprezentační kolegyně Jasmine Fluryová a rakouská závodnice Cornelia Hütterová se podělily o druhé místo se ztrátou dvou desetin sekundy.

Ledecká ztratila více než vteřinu a skončila na 17. místě. V probíhající sezóně se vrací do kolotoče Světového poháru po zranění. Zdravotní potíže se jí ovšem nevyhýbají ani v poslední době. V lednu se například potýkala s virózou, takže v italské Cortině d'Ampezzo vynechala super-G.

V průběžném pořadí Světového poháru v disciplíně sjezd je česká trojnásobná olympijská vítězka se ziskem 45 bodů na osmadvacáté příčce. Do konce probíhající sezóny zbývají ještě tři závody.

Témata: Ester Ledecká