stars24.cz

Z dnešní vraždy devětadvacetileté ženy ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku policie obvinila dvaačtyřicetiletého muže. Mrtvou ženu našli dnes dopoledne v jednom z bytů.

Muže policie zadržela asi půl hodiny po útěku z domu, kde zřejmě s ženou bydlel. Hrozí mu až 18 let vězení. Sdělil to mluvčí krajské policie Jan Čížkovský.

"Na místě činu bylo provedeno v průběhu několika hodin důkladné ohledání a byla zajištěna řada stop, které budou dále vyhodnocovány," uvedl mluvčí. Kriminalisté podle něj rovněž provedli podrobný výslech zadrženého muže. "Další okolnosti, jako například přesná příčina násilné smrti, motiv jednání a přesný skutkový děj vraždy je předmětem dalšího šetření královéhradeckých kriminalistů," dodal. Bude také provedena soudní pitva.

Policie zvažovala, že do pátrání po podezřelém nasadí vrtulník. "Ihned po oznámení byli do celé akce nasazeni policisté z okresu Trutnov, Náchod, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, ale i policisté ze zásahové jednotky. Krátce před dopadením muže byla schválena žádost o nasazení vrtulníku na místo," řekla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Témata:

Vražda | Dvůr Králové na Labem | Policie ČR | stars24.cz

Vstoupit do diskuse