Z napadení a okradení exekutora podezírá rychnovská policie dva muže a dvě ženy. Při výkonu exekuce na majetek jedné z žen čtveřice exekutora 27. února fyzicky napadla. Policie všechny čtyři podezřelé obvinila loupeže, vydírání a násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení jim hrozí až deset let vězení. Na webu policie to uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková. V krátké době jde o druhý útok na exekutora v hradeckém kraji.

Obvinění podle policie exekutorovi fyzicky bránili v označování věcí exekutorskou samolepkou. "Jeden z mužů ho měl opakovaně rukou několikrát udeřit do obličeje. Druhý měl poškozenému vytrhnout z ruky služební mobil a ženy měly poškozeného držet, aby nemohl odejít," uvedla mluvčí. Čtveřice údajně muži sebrala i služební kameru a společně mu vyhrožovala fyzickým násilím.

Exekutora obvinění pohrůžkami donutili k sepsání dokumentu, že celou dlužnou částku v řádech tisíců korun dostal vyplacenou, uvedla policie. "Když měl pod nátlakem doklad vypsat, měli ho celého prohledat a pak mu vrátit služební průkaz, klíčky od služebního auta a další věci. Spisové dokumenty, mobilní telefon a kameru si měli ponechat," uvedla mluvčí. Exekutor podle ní utrpěl lehkou újmu na zdraví a škodu za 10.000 korun.

Na konci února v Úlibicích na Jičínsku vytáhl jednašedesátiletý muž na dva exekutory plynovou pistoli. Exekutoři ho ale za použití slzotvorného plynu přemohli a předali policii. Po muži exekutoři chtěli klíčky od auta.

Témata:

krimi | stars24.cz

Vstoupit do diskuse