V pondělí krátce po poledni vypukla na pražské Letné střelba. Kriminalisté stříleli při pronásledování muže podezřelého z vydírání se zbraní. Zadržený pachatel skončil v péči lékařů.

Incident se odehrál při předem plánované realizaci kriminalistů z pražského oddělení, které se zabývá odhalováním násilné trestné činnosti. Policisté chtěli zadržet nebezpečného ozbrojeného pachatele, který je podezřelý z trestného činu vydírání se zbraní.

Muž ale začal policistům ujíždět v černém terénním automobilu značky Range Rover. Během honičky najel na chodník, kde ohrozil dva chodce. Jeden z nich skončil podle dostupných informací v péči zdravotníků.

Jelikož pachatel ohrožoval kolemjdoucí, sáhli policisté k použití donucovacích prostředků. „Kriminalisté proto proti vozidlu museli použít služební zbraň,“ sdělil serveru stars24.cz policejní mluvčí Jan Daněk. Podle fotografií z místa skončilo pronásledované vozidlo s prostřeleným okénkem u spolujezdce.

Vozidlo si vzápětí prorazilo na chodníku dvě pneumatiky. Po zhruba 100 až 200 metrech se zastavilo v ulici Kamenická, kde řidič začal z vozidla utíkat. „Kriminalisté ho doběhli, zadrželi a omezili na osobní svobodě. Žena, která s ním byla ve vozidle, byla také omezena na osobní svobodě,“ konstatuje mluvčí.

Záchranná služba musela dorazit na místo nejen kvůli zraněnému chodci, ale i kvůli pachateli. „Začal si stěžovat na nějaké zdravotní komplikace v souvislosti se srdcem, záchranná služba ho odvezla na ošetření,“ dodal Daněk.

Kriminalisté zůstávají na místě kvůli ohledání vozidla, mluvčí dodal, že se budou zabývat jak útěkem, tak původním případem vydírání.

Témata:

Praha | Policie ČR | střelba | krimi | stars24.cz

Vstoupit do diskuse