Policie obvinila dva mladíky v souvislosti se smrtí jedenašedesátiletého muže, jehož tělo nalezla poblíž Rozvadovské spojky v Praze 5. Dvojici hrozí až 16 let vězení. Na webu to dnes uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Vedle smrtelného ublížení na zdraví čelí muži stíhání také za krádež a za neoprávněné opatření platební karty, protože své oběti údajně sebrali osobní věci poté, co po rvačce upadla do bezvědomí.

Kriminalisté zjistili, že jedenašedesátiletý muž se na Letišti Václava Havla seznámil se čtyřčlennou partou. S novými známými odjel na Zličín, kde chtěli společně zakoupit a popíjet alkohol.

"Mezi poškozeným a jedním z mladíků ale došlo k rozepři, která vyústila ve fyzické napadení," popsal Hulan. Oběť podle něj zůstala po potyčce ležet na zemi, protože utrpěla vnitřní zranění hlavy, kterým podlehla.

Jedenadvacetiletý obviněný muž skončil ve vazbě, podle mluvčího má "pestrou trestní minulost násilného charakteru". Jeho údajný osmadvacetiletý spolupachatel zůstal na svobodě.

Policie začala nález těla prošetřovat 13. října. Původně pracovala i s verzí, že se muž stal obětí dopravní nehody. Lékaři ohledáním na místě nejprve nezjistili nic, co by nasvědčovalo cizímu zavinění úmrtí. Pitva pak ale odhalila, že se na smrti muže mohl někdo podílet.

Témata:

krimi | Vražda | stars24.cz

Vstoupit do diskuse