Útok mačetou v Českých Budějovicích: Soud rozhodl o vazbě pro útočníka

Muž s mačetou zaútočil v nemocnici v Českých Budějovicích. (16.6.2023) 2

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

19. června 2023 10:40

Českobudějovický okresní soud poslal do vazby muže, který v pátek zaútočil s mačetou v nemocnici v Českých Budějovicích a zranil čtyři lidi z personálu. Útočníkovi hrozí za ublížení na zdraví až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

Soud rozhodl v neděli a muže poslal do vazby, protože panují obavy, že by se na svobodě mohl vyhýbat úkonům spojeným s trestním řízením či dokonce opakovat trestnou činnost.

Policie o zásahu na psychiatrickém oddělení českobudějovické nemocnice informovala v pátek odpoledne na twitteru. Útočník zranil čtyři členy personálu, který jej znehybnil a předal policistům. Žádný z pacientů neutrpěl újmu na zdraví.

Podle tiskové zprávy nemocnice utrpěli čtyři nelékařští zdravotničtí pracovníci sečná zranění a jsou mimo ohrožení života. Na znehybnění útočníka se kromě personálu podílela i místní bezpečnostní služba.

"Chtěl bych ocenit obětavost a profesionální reakci našich zaměstnanců, díky nimž se podařilo útočníkovi zabránit v pokračování útoku. Důrazně odsuzuji dnešní neospravedlnitelný a brutální útok na zaměstnance nemocnice," uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Nejtragičtější útok v nemocnici se v historii České republiky odehrál v prosinci 2019, kdy došlo ke střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava. Útočník, který později spáchal sebevraždu, zabil sedm nevinných lidí.

Témata: soudy krimi Policie ČR