V Praze 4 v Novodvorské ulici dnes večer čtyřiatřicetiletý muž pobodal dvě ženy. Policie musela při zadržení podezřelého použít střelnou zbraň, muž zraněním na místě podlehl. ČTK to řekli mluvčí pražské policie Richard Hrdina a pražské záchranné služby Jana Poštová. Na případ upozornil server TN.cz.

Útok se stal kolem 19:00. "Policisté po pachateli pátrali, vypátrali jej a muselo být použito donucovacího prostředku střelné zbraně a podezřelý muž na místě svým zraněním podlehl," řekl ČTK Hrdina.

Muže začali policisté po střelbě okamžitě resuscitovat, poté si po příjezdu převzali resuscitaci záchranáři. "Bohužel ta zranění byla velmi vážná a nakonec jim muž na místě přes veškerou snahu záchranářů podlehl," doplnila mluvčí záchranné služby.

Obě ženy převezla záchranná služba do nemocnic. Jedna je podle Poštové ve velmi vážném stavu, v umělém spánku ji záchranáři převezli do motolské nemocnice. "Druhá žena na tom byla o poznání lépe, spíše lehká zranění, byla po celou dobu při vědomí," dodala.

Policie nyní bude zjišťovat veškeré okolnosti případu, dnes už k tomu žádné informace podávat nebude, uvedl mluvčí. Na twitteru pak policie uvedla, že nikomu v okolí nehrozí žádné nebezpečí a že o zákroku informovala Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

Témata:

Praha | krimi | Policie ČR | stars24.cz

Vstoupit do diskuse